درباره ویچی

درباره ویچی

تولیدی پوشاک زنانه ویچی تولید کننده و عرضه کننده بهترین و جدیدترین مدلهای لباس مجلسی ، لباس زنانه نظیر تاپ مجلسی، سارافن مجلسی، کت و شلوار، بلوز و تونیک، دامن، کت و دامن، کت، شلوار همگام با پیشگامان روز جهان می باشد.

معرفی شرکت

 

گروه تولیدی بازرگانی ویچی از سال 1375 فعالیت خود را در زمینه پوشاک بانوان آغاز نموده و مفتخر است که به عنوان یک برند ایرانی توانسته از طریق عاملیت های فروش طرف قرارداد خود، نظر و سلیقه عده ی کثیری از مصرف کنندگان در سراسر ایران را به خود جلب کند.

مجموعه ی ویچی به عنوان یکی از پیشگامان صنعت مد و پوشاک در ایران، با به کارگیری دانش و تکنولوژی روز دنیا در طراحی و تولید محصولات خود، همواره پاسخگوی نیازهای نسل جوان بوده است و با بهره گیری از مواد اولیه مرغوب، کنترل کیفیت طبق استانداردهای جهانی، سرویس دهی مناسب و شبکه عاملیت گسترده بر روابط پایدار خود با مشتریان تأکید فراوان دارد.

مجموعه ی ویچی با تکیه بر شعار " از هم اکنون بهترین باشید" سعی بر آن دارد تا آنچه که زیبنده مشکل پسندان و صاحبان سلیقه  است، به طراحی و تولید پوشاک مجلسی بانوان با کیفیت و کمیتی رقابتی بپردازد و در راه رسیدن به آرمان اصلی خود که همواره جلب حداکثری رضایت مشتریان است، دست از تلاش برنخواهد داشت.

مجموعه ی ویچی مشتریان خود را شرکاء تجاری خود قلمداد می کند و معتقد است رکن و پایه ی وجودی آن،بر اساس اعتماد و باور مشتریانش می باشد.

ما شما را ناظر بر تولید، فروش و خدمات خود می دانیم و از اینکه در زمره هواداران این برند ایرانی هستید دستانتان را به گرمی می فشاریم.

منشور اخلاقی

به نام خدا

 

- مراجعه مشتریان به خود را نعمتی بزرگ می دانیم و همواره منتظر و پذیرای مشتریان عزیزهستیم تا با خدمت به آنان، به وظیفه خود عمل کرده باشیم .

- همواره خود را در جایگاه مشتریان قرار می دهیم و با توجه به قوانین و مقررات شرکت و همفکری با آنان سعی خواهیم کرد رضایت آنان را تامین نماییم .

- همواره با خلق خوش و رعایت عدالت و انصاف، با همکاران و مشتریان رفتار نموده و از این راه، موفقیت خود را تضمین می نماییم .

- ما برآنیم که صداقتمان را با گفتار و کردارمان بر شما نمایان کنیم، امید آن داریم که رضایت خاطر شما فراهم گردد .

- عنوان نمودن «رضایت مشتری» از جانب ما تنها بیان یک کلام زیبا نمی باشد، بلکه تلاش و تفکر بر آن و پیشی گرفتن از حد انتظارات، هدف ماست.

- براین باوریم، رضایت مشتری زمانی مفهوم خواهد داشت که او درقلب خویش از ارائه خدمات ما راضی و در فکرخویش در پی زمانی دیگر برای دیدار مجدد با ما باشد .

- ما بزرگی را در طویل بودن ساختار و پیکره مجموعه خویش نمی دانیم بلکه بزرگی را در همراه بودن با کلیه مشتریان خویش می دانیم .

- زمان شناسی و حضور به موقع در محل کار را یک اصل می دانیم و تدابیری می اندیشیم که در صورت عدم حضور هر یک از ما، کار مشتریان به درستی انجام شود .

- برای نظم و آراستگی خود و محیط کار که می تواند موجب افزایش کارایی، عزت نفس، احترام و نشاط گردد اهمیت ویژه ای قائلیم .

- کار مشتریان را به دقت، در اسرع وقت و بدون انتظار خاصی انجام می دهیم زیرا این حق آنها و وظیفه ماست و همواره اطلاعات و توضیحات لازم و کافی را برای انجام بهتر امور در اختیار مشتریان و همکاران قرار خواهیم داد .

- همیشه و در همه حال خداوند را حاضر و ناظر بر اعمال خود می دانیم.

                                                                                                                                                                                                                                                       

(با دیگران همانگونه رفتار کن که دوست می داری با تو آنگونه رفتار کنند(      امام علی(ع)

    الان بخرید